• Školský špeciálny pedagóg

Mgr. Martina Kressová

Kontakt: martina.kressova@zsmierha.sk

Pracovná doba: pondelok – piatok:  7:30 h.  – 13:30 h.

Konzultácie pre rodičov: 13:30 h. – 15:30 h.  – konzultácie je potrebné dohodnúť deň vopred prostredníctvom emailu alebo telefonicky na čísle: 0908 475 255.

„Trpezlivosť, optimizmus, láskavosť a rešpekt, to je jeden zo základov úspechu pri výchove a vzdelávaní všetkých žiakov bez rozdielu.“

Pracovné činnosti zabezpečované školským špeciálnym pedagógom

Hlavnú náplň práce školského špeciálneho pedagóga tvorí priama práca so žiakmi so špecifickými vzdelávacími potrebami.

Školský špeciálny pedagóg sa priamo podieľa na výchove a vzdelávaní žiaka so zdravotným znevýhodnením na bežnej škole. Podieľa sa na vypracovávaní individuálneho vzdelávacieho programu.

V procese vyučovania poskytuje žiakovi individuálne špeciálno-pedagogické intervencie. Dôležitú úlohu špeciálno-pedagogickej intervencie tvoria aj rozhovory so žiakom, ktoré majú posilniť vzťah špeciálneho pedagóga a žiaka na základe dôvery, stimulovať aktivitu a snahu dieťaťa  a súčasne ho motivovať do ďalšej práce.

Ako pomôcky pri práci využívame odbornú literatúru, pracovné listy, špeciálne hry a cvičenia, špeciálne pomôcky vyvinuté pre pomoc žiakom so zdravotným znevýhodnením a edukačné počítačové programy.

Školský špeciálny pedagóg poskytuje konzultácie, rady a informácie ostatným pedagogickým a odborným pracovníkom školy i rodičom žiaka.
          Termín na konzultáciu si rodičia môžu dohodnúť so špeciálnym pedagógom podľa potreby. Témou takýchto stretnutí býva výmena skúseností rodiča a špeciálneho pedagóga a hľadanie spoločného postupu pri edukačnom pôsobení na dieťa a pri zdolávaní jeho špecifických problémov.

S ktorými zariadeniami výchovného poradenstva a prevencie škola spolupracuje?

• Centrum poradenstva a prevencie, Bakalárska 727/2, 971 01 Prievidza,
          • Súkromné centrum poradenstva a prevencie, Bojnická cesta 463/47, Prievidza