V piatok 30. 05. 2014 sa žiaci ôsmeho ročníka spolu so svojimi triednymi učiteľkami vybrali na koncoročný výlet do jaskýň Domica a Ochtinská aragonitová jaskyňa. Plní očakávania sme sa vybrali do útrob našej Zeme a boli sme ohúrení jej krásou. Domica a jej kvapľová výzdoba hrali všetkými farbami a tvarmi prírodných výtvorov. Boli sme však aj trošku sklamaní, nakoľko zimná vlaha a zrážky nám nedopriali plaviť sa podzemnou riečkou.
Ďalšou našou zastávkou bola Ochtiná a jej jaskyňa. Bola odlišná, čarovná a jej biele ,,hviezdičky“ na stenách z mramoru rôznych farieb nám na krátku chvíľu dávali rozprávkový pocit. Nútilo nás natiahnuť ruky a vyskúšať či tá nádhera nie je zo šľahačky. Celá táto krása bola doplnená netopiermi, pre ktorých je jaskyňa domovom niekoľko storočí, o čom podal svedectvo ich trus. Výklad v obidvoch jaskyniach od sprievodcov bol zaujímavý a poučný. Cestou späť sme videli zničené a polámané lesy po poslednom silnom vetre. Zastávka na občerstvenie a drobné nákupy v obchodnom centre v Banskej Bystrici nám prišla vhod. Tešíme sa na ďalšie podobné výlety s našimi pani učiteľkami.