• MAMINKA JE ANJEL NA ZEMI.

Kvietok, čo v srdci kvitne mi.

ONA JE GOMBÍK, ČO VŠETKO POHROMADE DRŽÍ.

Lásku a vďaku vyznať jej túžim.

MAMKA MOJA DRAHÁ, ĽÚBIM ŤA A ĎAKUJEM.

Objatie i bozk aj dnes Ti darujem.

Vyrobené s láskou pre naše maminky, babinky pri príležitosti Dňa matiek.

• Štvrtáci na Bojnickom zámku

• Aj keď ho už videli a poznajú ho, ešte vždy je v ňom čo objavovať. A aj čo obdivovať. Preto bola májová prehliadka Bojnického zámku pre našich štvrtákov opäť plná tajomstiev a nových zaujímavostí. Napríklad to, že zámok bol kedysi drevený, deti ešte nevedeli. Pani sprievodkyňa pútavo rozprávala aj o iných zaujímavostiach a tiež si štvrtákov trošku vyskúšala, aby zistila, čo všetko už o zámku vedia. A hoci pršalo, kolektívy prežili v Bojniciach naozaj pekné dopoludnie.

• Beseda s policajtkou

• Besedy zamerané na prevenciu rizikového správania u detí pokračujú aj na 1.stupni.

9. mája sa naši štvrtáci stretli s pani policajtkou Luciou Chudou, aby sa dozvedeli dôležité informácie a diskutovali o téme Nebezpečné predmety nepatria do školy.

• Vyhodnotenie súťaže Príroda očami detí

• Naši "veľkáči" opäť nesklamali a potvrdili svoj talent. Vo výtvarnej súťaži Príroda očami detí získali krásne ocenenia:

1. miesto - kolektívna práca - starší žiaci

2. miesto - Martina Klátiková

3. miesto - Viktória Koreczová

Ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a pani učiteľke Beáte Markovej za profesionálne umelecké vedenie.

• Prevencie nikdy nie je dosť

• Uplynulý týždeň naši druhostupniari opäť absolvovali v rámci prevencie besedy s prislušníčkami polície. Témou bola tentokrát trestná zodpovednosť mladistvých.

• Uplynulý víkend sa na palubovkách predstavili starší mini žiaci U12 a žiaci U14

• Starší mini žiaci U12 si zahrali na domácom turnaji proti dvom družstvám, konkrétne proti B.S.C. Bratislava a BBA Komárno. Žiaci U14 naopak vycestovali do Trnavy, kde hrali po domácej Slávii ešte s hráčmi Victorie Žilina a Iskra Svit.

Domáci turnaj v Handlovej priniesol zaujímavé stretnutia a hlavne dva zápasy našich chlapcov v elitnej skupine.

Výsledky U12 na domácom ligovom turnaji

ŠBK Handlová – B.S.C. Bratislava26:64 (4:10, 4:16, 11:15, 7:23)

ŠBK Handlová – Biosaurus Basketball Academy Komárno43:50 (17:8, 11:10, 11:22, 4:10)

Žiaci U14 po týždňovej prestávke vycestovali na ďalší turnaj do Trnavy, kde ich čakali známi súperi. Okrem domáceho tímu Slávie sa stretli v sobotu ešte s hráčmi Victorie Žiliny a v nedeľu ich čakal súboj s Iskrou Svit. Všetky zápasy sa družine Jána Beráneka podarilo vyhrať a priblížili sa tak k druhému míľniku v sezóne v podobe majstrovstiev Slovenska.

Výsledky žiakov U14 na ligovom turnaji v Trnave

MBK Slávia Trnava – ŠBK Handlová 25:64

MBK Victoria Žilina – ŠBK Handlová 51:80

Iskra Svit – ŠBK Handlová 53:77

Rozhovor U14

Rozhovor U12

• Predstavenie mladých talentov

• Posledný aprílový piatok si naši veľkáči vyšli za kultúrou. Ale nie za hocijakou. V dome kultúry sa im predstavili herci a speváci našej ZUŠ-ky v divadelno-hudobno-tanečnom spracovaní príbehu o Omarovi a Fatime. Mladé talenty v ňom predviedli naozaj výborné výkony. Veríme, že to nebolo ich posledné predstavenie, a už teraz sa tešíme na to ďalšie. Ďakujeme, ZUŠ Handlová.

• Po dievčatách ovládli okresné FINÁLE v 3x3 basketbale aj chlapci!

Výsledky zápasov:

Bojnice - Handlová 4:16

Oslany - Handlová 4:20

Prievidza - Handlová 9:17

Konečné poradie:

ZŠ,Mierové námestie, Handlová

ZŠ, Sama Chalupku, Prievidza

ZŠ, Školská Oslany

4. ZŠ a MŠ Školská Bojnice

Reprezentovali nás: Šimon Zbiták, Ronet Hirka, Alex Kubaliak a Vladimír Palatický.

• Návšteva z ARAKOVA

• Dňa 24. apríla sa v našej školičke ozýval netradičný škrekot. Navštívili nás operené, pestrofarebné a nádherné stvorenia – papagáje.

Boli smelé, zvedavé a radi sa predvádzali, presne ako naši malkáči. Svojou priateľskou povahou si získali aj tých, ktorí mali menej odvahy.

Dozvedeli sme sa o nich veľa zaujímavých informácií, napr. odkiaľ pochádzajú, že sa môžu dožiť 80 rokov, dokážu sa naučiť až 800 slov, niektoré nepijú vodu, ale prijímajú ju z potravy, pochutia si na orieškoch, semienkach, banánoch a inom ovocí. U nás si ale“ pošmakovali“ aj na náušniciach, gombíkoch či zipsoch. Nielen naše deti z prvého stupňa, ale aj dospeláci mali z ich prítomnosti neskutočný zážitok.

Ďakujeme ARAKOVO,  bolo nám s Vami super!