• Šaliansky Maťko – 2. a 3. kategória

• Do konca januára absolvovali recitátori 4.- 7. ročníka školské kolá súťaže Šaliansky Maťko. V priateľskej atmosfére odvážne prezentovali svoje recitačné zručnosti a celkovým dojmom sa snažili zaujať porotu.  Vďaka nim mnohé staré povesti na chvíľu opäť ožili a niektoré nás aj poriadne vtiahli do deja.

V druhej kategórii (4 . – 5. ročník) si nakoniec najlepšie umiestnenia vyrecitovali títo žiaci:

1.miesto: Maxim Kolar – 4. A

2. miesto: Sofia Kottmanová – 4. A

3. miesto : Melánia Fraitová – 4. B

V 3. kategórii (6. – 7. ročník)  porota rozhodla o nasledovnom poradí:

1. miesto: Olívia Vicianová – 7. B

2. miesto: Alžbeta Hírešová – 7. B

3. miesto: Melánia Ďurkanová – 6. B

3. miesto: Maxim Polakovič – 6. A

Ďakujeme súťažiacim za príjemný umelecký zážitok a postupujúcim držíme palce v okresnom kole.

Zodpovedná za súťaž: Mgr. Lenka Pažitná

Text a foto: Mgr. Katarína Štupáková a Mgr. Lenka Pažitná

• Medzinárodné a svetové dni v školskom klube detí

V ŠKD sa deti každý mesiac venujú svetovým či medzinárodným dňom - Deň boja proti fajčeniu, Deň bez internetu, Deň Braillovho písma, Deň komplimentov, Deň patriotizmu, Svetový deň röntgenológie a röntgenológov, ktorý sme oslávili 8. novembra a mnoho ďalších. Deti sa učia ako  bojovať proti fajčeniu, spoznávajú slovenské tradície, pokúšajú sa pochopiť, ako sa cítia ľudia, ktorí sa narodili ako nevidiaci alebo o zrak prišli počas svojho života, rozdávajú si komplimenty, chápu, že príjemné chvíle môžu prežiť aj bez pripojenia na internet a vedia vysvetliť, prečo majú radi svoju krajinu.

vychovávateľky ŠKD