• Športové triedy na záver roka vo FITNESS /video/

• Naše športové triedy v najstarších ročníkoch v spolupráci so skvelým fitness SPORT CENTRE STARTRAC Handlová počas posledných mesiacov absolvovali niekoľko ukážkových tréningov. Hlavným cieľom tejto spolupráce je ukázať mládeži, že existujú miesta, kde sa dá tiež pravidelne stretávať a spraviť niečo pre svoje zdravie, vzhľad a mentálnu pohodu. Poďakovanie patrí Tomášovi Heglimu a Filipovi Taláškovi, ktorí predviedli našim deťom skvelé ukážkove tréningy a umožnili našim trénerom a deťom obohatit takto hodiny športovej prípravy v našich basketbalových triedach.

Ukážkové video z jednej hodiny vo FITNESS.

• Predstavujeme novú športovú triedu

• Nová športová trieda na ZŠ, Mierove námestie v Handlovej bude mať 23 mladých športovcov, ktorí sú odhodlaní robiť pre svoje zdravie niečo naviac! Budúcu športovú triedu povedú naši tréneri Beránek a Minárik. Veľké poďakovanie patrí triednym pani učiteľkám z prvého stupňa za ochotu a pomoc pri výbere a talentových skúškach. Prajeme Vám, decká, veľa radosti zo športovania a neopakovateľné zážitky v novom školskom roku 2022/2023.

• 9.A na spoločnom obede

• Kráľom školského kurtu 2022 sa stal pre týždňom Milan Geleta. Vďaka výhre mohol pozvať celú svoju triedu vrátane triednej pani učiteľky, na bezplatný obed do reštaurácie Ferdinand.

Ešte raz srdečne gratulujeme!

• „Stále sa niečo začína, každý deň sa niečo končí...“ (Elán)

• 30. júna sme sa slávnostne rozlúčili s našimi najstaršími. „Rybičky“ z 9. A a „hviezdy“ z 9. B sa posledný raz  stretli ako trieda, posledný raz si prevzali svoje „základniarske“ vysvedčenie, posledný raz si zazvonili na školský zvonček. Končia, aby začali niekde inde.

RYBIČKY z 9. A,

prajeme vám, aby ste plávali len v kvalitných a bezpečných vodách a doplávali vždy do správneho cieľa.

HVIEZDY z 9. B,

prajeme vám, aby ste dosiahli svoje „výšky“ a váš život bol plný svetla, o ktoré sa budete vedieť podeliť.

• STOPA Mateja Tótha

• Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou projektu, ktorý podporuje zdravý životný štýl a fyzickú kondíciu našich detí. Zvlášť preto, že garantom tohto projektu je Matej Tóth, človek skromný, s veľkou charizmou.

V utorok 28. 06. sa pani učiteľky , trénerky Športovej akadémie Mateja Tótha, Michaela Lachová a Jana Matiašková zúčastnili na Slávnostnom odovzdávaní grantov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Z naozaj slávnostného večera plného známych osobností si odniesli nielen hrdý pocit, že tento rok úspešne zvládli trénovanie prváčikov v našej škole, ale aj symbolickú keramickú stopu chodca Mateja Tótha.

Tá bude škole navždy pripomínať výhru v súťaži v školskom roku 2021/2022.

• Poďakovanie

• Pani učiteľky Alena Vašková a Eleonóra Buterinová ďakujú svojim štvrtákom za všetky spoločné chvíle a prajú krásne leto.

• NADPRIEMERNÉ VÝSLEDKY V T5 A V T9

•             Tento školský rok sa nám podarilo dosiahnuť veľa pekných umiestnení, či už v predmetových olympiádach, v športových súťažiach alebo v tvorivých aktivitách. Sme za ne veľmi vďační a úprimne sa z nich tešíme, lebo robia dobré meno našej škole.

O kvalite školy však v mnohom  vypovedajú aj výsledky, ktoré ako škola dosahujeme v celoslovenskom testovaní piatakov a deviatakov. A tie nám tento rok priniesli tiež veľkú radosť. V OBOCH TESTOVANIACH SME DOSIAHLI VÝSLEDKY O NIEKOĽKO PERCENT VYŠŠIE AKO CELOSLOVENSKÝ PRIEMER. Navyše viacerým žiakom 9. ročníka pomohli výsledky T9 k prijatiu na stredné školy bez prijímacích skúšok.  Sme veľmi hrdí na žiakov, ktorí nič nepodcenili a mnohí (najmä deviataci) sa na testovanie intenzívne pripravovali aj popoludní v rámci doučovania či krúžkov. Ďakujeme  pedagógom, ktorí ich obetavo, trpezlivo a zodpovedne pripravovali. Vďaka tejto výbornej spolupráci sa nám podarilo dosiahnuť krásne výsledky:

TESTOVANIE 5

SJL:     celoslovenský priemer:    69, 2 %

priemer našej školy:         74, 0 %

MAT: celoslovenský priemer:   61 %

priemer našej školy:        63  %

TESTOVANIE 9

SJL:   celoslovenský priemer: 59 %

priemer našej školy:       66  %

MAT: celoslovenský priemer: 53 %

priemer našej školy:        61 %

Vieme, že to, čo robíme, robíme dobre. A vieme aj to, že veľa vecí sa dá robiť ešte lepšie. Denne na tom pracujeme a snažíme sa posúvať hranice – učiteľské i žiacke. O tom je predsa škola. Dobrá škola.