Kontakt Novinky Fotoalbum O škole Triedy Virtuálna prehliadka školy
 • Plavecký výcvik

  Niektorí naši tretiaci smelo, niektorí so strachom nastúpili na plavecký výcvik, ktorý sa konal od 6. októbra do 17. októbra. Veľmi skúsená trénerka Stanka Gregorová svojím prístupom dokázala vo všetkých žiakoch vzbudiť radosť z pohybu vo vode. Z neplavcov sa stali plavci, a niektorí si osvojili aj nové štýly plávania. Všetci sa skamarátili s vodou a odmenou im bolo mokré vysvedčenie za dvojtýždňové úsilie. Ďakujeme p. trénerke za jej milý prístup a trpezlivosť so všetkými žiakmi. - viď fotoalbum

 • Malý futbal - obvodové kolá starších žiakov a žiačok

  Dňa 14. 10. 2014 sa uskutočnilo obvodové kolo v malom futbale starších žiakov a žiačok na multifunkčnom ihrisku ZŠ Školská v Handlovej. Družstvu starších žiakov sa vo vyrovnaných zápasoch nepodarilo zvíťaziť a obsadilo 4. miesto (J. Cibula, Š. Stupňan, A. Santa, P. Prosba, T. Barniak, D. Riška, D. Kysela) a družstvo starších žiačok obsadilo 2. miesto (L. Lenhartová, L. Dežerická, M. Sovská, S. Šimková, S. Klačanská, P. Polušinová, D. Pančíková).

 • Deň zdravej výživy

  Milí žiaci!

  16. október je svetovým Dňom zdravej výživy. Spoločne si overme, či naše desiate vedia byť chutné a zároveň aj zdravé. 

  Vo štvrtok si pripravíme, dúfajme, že zdravé desiate z potravín, ktoré si sami prinesiete. Prosíme vás, aby ste si v tento deň (štvrtok) na desiatu doniesli potraviny, ktoré vám chutia, sú zdravé a budete sa môcť o ne podeliť so svojimi spolužiakmi. Dvaja žiaci z každej triedy ráno vyzbierajú potraviny, pripravia z nich občerstvenie pre svoju triedu. Porota zložená z pedagógov a žiakov si ich pozorne prezrie a vyberie triedu s najzdravšími (a najchutnejšími) desiatami a zároveň zhodnotí aj estetický dojem aranžovania. Jedna trieda 1. stupňa a jedna trieda 2. stupňa následne získa chutné odmeny. Na svojich dobrotách si potom žiaci pochutia počas veľkej prestávky, každý vo svojej triede. Tešíme sa na váš zodpovedný prístup k tejto našej spoločnej aktivite a zároveň prosíme vašich rodičov o podporu pri vytváraní návykov konzumácie zdravých potravín.

  Ďakujeme!

 • Súťaž Domestos - 2. aktivita

  Milí rodičia! Prebieha už 2. aktivita súťaže Domestos na zlepšenie prostredia na školských toaletách, do ktorej sme sa zapojili. Prosíme Vás, hlasujte pre nás aj naďalej na webe www.domestospreskoly.sk. Ďakujeme! Súťaž trvá do 16. 11. 2014.

 • Cezpoľný beh
  15. 10. 2014

  Do galérie Cezpoľný beh boli pridané fotografie.

 • Súťaž v cezpoľnom behu

  Dňa 6. októbra sa v Prievidzi uskutočnilo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok. Družstvo žiakov (J. Cibula, T. Barniak, M. Minárik) sa umiestnilo na 9. mieste a družstvo žiačok (K. Chovancová, M. Palušáková, S. Čepcová) na 16. mieste. Najväčšiu radosť nám urobil Jakub Cibula z 9. C triedy, ktorý sa v okresnom kole cezpoľného behu na 2000 metrov postavil na najvyšší stupeň a stal sa víťazom okresu. V stredu, 8. októbra si zmeral sily s ďalšími postupujúcimi v krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo v Dubnici nad Váhom. Tu pochopil, aký je čas v našich životoch dôležitý. Len dve sekundy ho delili od zlatej medaile. Ďakujeme Ti Jakub za krásne druhé miesto. Sme pyšní, že máme medzi sebou takého vytrvalého spolužiaka a želáme Ti mnoho ďalších športových úspechov.          

 • Návšteva Okresného súdu v Žiari nad Hronom

  Ako súčasť vyučovania občianskej náuky sa žiaci 8. ročníka zúčastnili pojednávania na Okresnom súde v Žiari nad Hronom. Žiaci absolvovali dve hlavné pojednávania týkajúce sa v prvom prípade dlhu voči Sociálnej poisťovni a v druhom prípade krádeže na majetku firmy zamestnanca. V druhom kole mali žiaci možnosť zúčastniť sa verejného zasadnutia v občianskoprávnom konaní (vo veci vyrovnania dlhu na výživnom maloletých detí). Žiaci mali možnosť vidieť akcie v súdnej sieni, sledovať priebeh pojednávania, oboznámiť sa so skráteným konaním pri dohode o vine a treste, zúčastniť sa na čítaní vynesených rozsudkov a na záver  klásť otázky, na ktoré im ochotne pridelený sudca Okresného súdu odpovedal. Zo súdnej siene odchádzali plní dojmov a zážitkov, ktoré zúročia v škole na predmete OBN ako aj v živote.

 • Aktualizácia údajov
  8. 10. 2014 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Malý futbal - obvodové kolo mladších žiakov a žiačok

  Dňa 07. 10. 2014 sa uskutočnilo obvodové kolo vo futbale mladších žiakov a žiačok na multifunkčnom ihrisku ZŠ Školská v Handlovej. V nepriaznivom počasí podali žiaci vynikajúci výkon a družstvo chlapcov  obsadilo 1. miesto (T. Májový, M. Grajcar, D. Zeleňanský, F. Šimko, A. Sábel, M. Matuška, T. Vajnorák, J. Kaděrka) a družstvo dievčat 2. miesto (N. Maruniaková, K. Jakušovská, M. Madolová, L. Baranovičová, S. Arbetová, N. Moravčíková). Blahoželáme a družstvo chlapcov postupuje do okresného kola!

 • Týždeň pohybu - Mikroregionálny turnaj vo futbale

  Dňa 3. 10. 2014 sa žiaci našej školy zúčastnili turnaja vo futbale na ZŠ Školská v Handlovej, aby si zmerali svoje futbalové sily v troch kategóriách – dievčatá, mladší žiaci a starší žiaci. Krásne jesenné počasie prialo približne 150 futbalistom zo škôl mikroregiónu Handlovskej doliny. Počas turnaja bolo pre športovcov pripravené aj občerstvenie v podobe chutného guláša. Naši žiaci podali vynikajúci výkon a umiestnili sa nasledovne: dievčatá - 1. miesto, mladší žiaci - 1. miesto a starší žiaci - 2. miesto. Blahoželáme!

 • Detský aerobic maratón

  V CVČ Relax sa v sobotu 4. októbra uskutočnil Detský aerobic maratón, na ktorý zavítalo 75 účastníkov. Našu školu úspešne reprezentovalo 38 žiakov. Porota hodnotila najmä prevedenie cvikov, dodržiavanie rytmu, nasadenie, ale aj držanie tela. Najlepší boli odmenení pohárovým ocenením, medailou a rôznymi darčekmi od sponzorov. V kategórii do 6 rokov zvíťazila N. Novotná z 1. B, v kategórii do 10 rokov zvíťazila N. Trangošová zo 4. C, 2. miesto získala A. Strižencová z 5. A a 3. miesto S. Jurovatá zo 4. C. Víťazkou v kategórii do 14 rokov sa stala K. Galbavá z 9. A a 3. miesto získala B. Trepáčová z 5. A. Z chlapcov si cenu za 2. miesto v chlapčenskej kategórii odniesol M. Marko z 2. B. Sme radi, že naša škola zožala obrovský úspech. Všetkým víťazom a oceneným blahoželáme a sme radi, že ste v sobotu nelenili a urobili niečo pre svoje zdravie.

 • Streetbal - Týždeň pohybu
  15. 10. 2014

  Do galérie Streetbal - Týždeň pohybu boli pridané fotografie.

 • Týždeň v pohybe - Streetbal

  Turnaj sa odohral 1. októbra v telocvični našej školy v 2 kategóriách a zúčastnili sa ho žiaci všetkých handlovských škôl.

  Kateg. A (4. - 7. roč. ZŠ) - počet skupín 5, počet družstiev 24 (10 dievčenských), počet zápasov 38, počet hrajúcich detí 104.

  Poradie dievčatá: 1. Bažantice (Klačanská, Šimková, Rosinová), 2. Pumy, 3. Gepardy, 4. Kobry

  Poradie chlapci: 1. Born (Prokein, Fiačan, Malárik, Wágner, Smolár), 2. Stalgery, 3. Kajšmetke, 4. Lavičkári

  Kateg. B (8. - 9. roč ZŠ)  - počet skupín 4, počet družstiev 17, počet zápasov 30, počet hrajúcich detí 82.

  Poradie dievčatá: 1. Girls (Lenhartová, Dežerická, Galbavá), 2. Hukanes, 3. Lou Rocket, 4. Nevinné

  Poradie chlapci: 1. Machačkala (Prosba, Santa, Stehlík, Smoleň), 2. Pigiovci  (Peprík, Klempa, Minárik, Mihálik), 3. Linkiho chlapci  (Barniak, Kubovič, Sabo, Riška), 4. Gizelovci (Šauša, Róža, Fehér, Krč, Greguš)

  V tejto kategórii boli zápasy finále a o 3. miesto veľmi vyrovnané, skončili rozdielom 1 koša.

  Celkom sa na turnaji na 3 ihriskách, v 9 skupinách a play off odohralo 68 zápasov. Zúčastnilo sa celkom 186 detí (74) dievčat.

 • Zmyslové hádanky
  3. 10. 2014

  Do galérie Zmyslové hádanky boli pridané fotografie.

 • Zmyslové hádanky

  Že prírodu môžeme vnímať všetkými zmyslami sa presvedčili žiaci z 1. stupňa. Čuchové, chuťové, zrakové a sluchové hádanky si pre nich pripravili žiaci zo 4. C s pani učiteľkou Doletinovou. Hádali názvy tradičných slovenských zelenín a bylín. Ochutnali chuť ačokču, rebarbory, ale i kôpru. Spoznávali vôňu mäty, medovky, ligurčeka, i ostrého chrenu. Mnohí po prvýkrát videli burgyňu, makovice, zelené rajčiny. Zaujala ich aj misa plná strukovín. Odmenou za uhádnuté hádanky sú zážitky z vôní, chutí a vedomostí, ktoré získali takouto netradičnou formou.

 • Malý futbal - najmladší žiaci

  Dňa 30. 09. 2014 sa uskutočnilo obvodové kolo vo futbale najmladších žiakov na ihrisku ZŠ Školská v Handlovej. Naše družstvo chlapcov  obsadilo 1. miesto. Reprezentovali nás chlapci z 3. a 4. ročníka - Adam Grajcar, Róbert Kotian, kristián Mühl, Samuel Murcin, Marco Ondrejka, Nikolas Pásztor, Tomáš Podolec, Patrik Šesták, Sebastián Škvarenina a Tomáš Vrška. Blahoželáme a postupujete do okresného kola!

 • Kráľ čitateľov

  Aj v tomto školskom roku zabojovali naši dvaja žiaci: Stanka Arbetová (6. B) a Jakub Novotný (6.B) o titul Kráľ čitateľov a jeho putovný pohár. Nominovali ich pracovníčky MsK v Handlovej, pretože práve oni sa najčastejšie vkrádali do sveta fantázie a vďaka množstvu vypožičaných kníh prežili s literárnymi hrdinami najviac dobrodružstiev.

  Za množstvo vypožičaných kníh získali Stanka a Jakub po 1 bode. Vypracovaním projektu, ktorým bol reklamný plagát propagujúci ich najobľúbenejšiu knihu, získali ďalšie body: Stanka 5 bodov a Jakub 2 body. Vo vedomostnej časti predviedli svoje vedomosti o slovenských spisovateľoch, knihách pre deti a mládež, štátoch Európskej únie, ale aj znalosti baníckeho slangu. Stanka získala 23 bodov a Jakubovi jeho vedomosti priniesli zisk 26 bodov. Napriek tomu, že nás veľmi pekne reprezentovali, titul Kráľ čitateľov a putovný pohár tento rok získala žiačka zo ZŠ, Školská v Handlovej. Gratulujeme!

  Ďakujeme Stanke aj Jakubovi za výbornú reprezentáciu našej školy a veríme, že svet literatúry im bude neustále príjemným útočiskom, zdrojom inšpirácie i vedomostí.

 • Domestos - 1. aktivita
  30. 9. 2014

  Do galérie Domestos - 1. aktivita boli pridané fotografie.

 • Zlepšime spoločne úroveň školských toaliet!

  Milí rodičia! Naša škola sa zapojila do programu Domestos na zlepšenie prostredia na školských toaletách. Spolu s deťmi budeme plniť aktivity a postupne tak vylepšovať úroveň toaliet. Škola bude získavať body od Vás, milí rodičia, ak budete hlasovať pre nás na webe www.domestospreskoly.sk a pomôžete nám vyhrať 8 000 €! Pomôcť môžete i nákupom produktov Domestos. Účtenky z nákupov vkladajte na webe alebo pošlite do školy a my ich nahráme. Ďakujeme! Súťaž trvá do 16. 11. 2014

 • MOVE WEEK - Týždeň pohybu

  Od pondelka 29. septembra do 5. októbra 2014 sa uskutoční už tretí ročník celoeurópskeho podujatia MOVE Week, ktorý podporuje pravidelný pohyb a zdravý životný štýl. Počas celého týždňa sa aj žiaci našej školy zapoja do aktivít, ktoré pripravilo mesto v spolupráci s CVČ a základnými školami v Handlovej.  V pondelok sa žiaci zúčastnia Plaveckej štafety (Mestská plaváreň), v stredu turnaja v streetbale (ZŠ, Mierové námestie), v piatok futbalového turnaja (ZŠ, Školská), v sobotu Maratón aerobiku (CVČ Handlová) a počas celého týždňa budú prebiehať na hodinách telesnej výchovy turnaje vo vybíjanej (1. stupeň) a súťaže v preskakovaní cez švihadlo – Rope skipping (2. stupeň).

strana: