Kontakt Novinky Fotoalbum O škole Triedy Virtuálna prehliadka školy
 • Praha

  Stovežatá Praha

  Aj takýto prívlastok môžete počuť v súvislosti s krásnym mestom v Českej republike. O tom, či to je alebo nie je pravda, sa mohli uplynulý týždeň presvedčiť žiaci deviateho a niektorí žiaci ôsmeho ročníka spolu s pani učiteľkou Tonhaiserovou, Gašparičovou a Fontányovou. V utorok, v skorých ranných hodinách, sme vyrazili s očakávaniami a prianiami, ktoré sa podľa pozitívnych reakcií splnili. Aj napriek dlhej ceste sme popoludní stihli navštíviť Pražský hrad, zastihnúť výmenu stráže, zájsť do Zlatej uličky, ktorá dýchala remeslami. Všetkých očaril aj Chrám sv. Víta, kde sú pochovaní významní českí panovníci, ako napríklad Přemyslovci. Prešli sme sa po Karlovom moste. Praha v minulosti zažila aj storočnú vodu a čiarka na moste naznačovala, kam až siahala. Most bol pôvodne postavený bez sôch, až neskôr bol takto okrášlený. Na moste sme stretli umelcov, hudobníkov či výtvarníkov. Navštívili sme aj Kostol sv. Juraja, ktorý bol tradične zobrazený s kopijou, ako zabíja draka a so symbolom kríža. Nemohli sme, samozrejme, obísť slávny Pražský orloj a Námestie sv. Václava. Necestovali sme len v pohodlí autobusu, ale zažili sme aj cestu metrom či električkou. Druhý deň sa niesol tiež v znamení zaujímavého programu. V dopoludňajších hodinách sme navštívili Grévin, múzeum voskových figurín. Prehliadka bola fascinujúca a z každej strany ste mohli počuť:„Ja som nevedela, že je taký vysoký.“ Iní zasa s údivom vykríkli: „To je môj idol.“ Všetci nestačili „cvakať“ fotoaparátmi, aby sa zvečnili so svojou obľúbenou hollywoodskou hviezdou či umelcom, básnikom alebo športovcom. Z múzea sme sa električkou presunuli k známemu Petřínu, ktorý predstavuje akúsi malú Eiffelovu vežu. Po zvládnutí mnohých schodov sa nám naskytol prenádherný pohľad na celú Prahu. Vtedy človek zabudne na námahu a kochá sa tou krásou. Navštívili sme aj zrkadlové bludisko. Žiaci sa chytali za bruchá, keď sa videli malí, tuční, s veľkou hlavou a inými odrazmi v zrkadle. Praha dýchala pozitívnou atmosférou a všetci zabudli na denné školské povinnosti, vychutnávali si výlet. Streda nám priniesla návštevu zoologickej záhrady v pražskej časti nazývanej Trója. Táto zoologická záhrada poskytuje návštevníkom naozaj nesmierne možnosti, či už je to výlet vláčikom, lanovkou, rôzne terária, simuláciu indonézskej džungle či plávajúceho ľadového medveďa. Po nasadnutí do autobusu nastalo ticho, lebo každý sa len ťažko lúčil s mestom, ktoré mu prinieslo mnoho zážitkov a zapísalo do knihy spomienok niekoľko ďalších riadkov. Keď sa o pár rokov stretneme, určite povieme: „Pamätáte na na to alebo ono v Prahe?“

  Nie nadarmo sa hovorí, že spomienky sa človeku nedajú vziať.

   

 • Praha
  30. 5. 2016

  Do galérie Praha boli pridané fotografie.

 • Veselá rozlúčka so šlabikárom
  26. 5. 2016

  Do galérie Veselá rozlúčka so šlabikárom boli pridané fotografie.

 • Veselá rozlúčka so šlabikárom

  Zvládli sme ich 42! To si povedali žiaci z 1. C a urobili veľkú oslavu na rozlúčku so šlabikárom.  Už im nie sú cudzie slová ako veľké, malé, tlačené, písané, dlhé, krátke...  Zvládli presne 42 písmen abecedy,  naučili sa všetky písmenká čítať a písať.  Pri tejto náročnej činnosti im pomáhal okrem pani učiteľky Doletinovej aj škriatok HUPS. Jeho šibalstvá prvákov neraz rozosmiali. O dobrú náladu na oslave sa postaral spolužiak Šimonko Majdán, ktorý si pripravil krátky gitarový koncert. Milé mamičky zas zabezpečili, aby na bohatej oslave nechýbali nanuky, koláče, zákusky... Patrí im srdečné poďakovanie. A to nielen za to, ale aj za obetavosť a trpezlivosť pri domácej príprave počas celého 1. ročníka. Vďaka!

 • Škola v prírode

  Škola v prírode je miestom, na ktoré sa deti veľmi tešia. Žiaci z 3. a 4. ročníka prežili nádherný týždeň od 20. 05. do 24. 05. v krásnom prostredí Veporských vrchov v nadmorskej výške 950 m. Navštívili sme jaskyňu Domicu, ktorá svojou výzdobou a plavbou na lodičkách všetkých očarila. Počasie deťom prialo, mali bohatý program, zažili veľa zábavy a určite si priniesli domov nezabudnuteľné zážitky. Chválime všetky deti, boli úžasné, perfektne zvládli náročný týždeň! - viď fotoalbum

 • Škola v prírode
  23. 5. 2016

  Do galérie Škola v prírode boli pridané fotografie.

 • Fiľakovo - Zvolen

  Dňa 19.5. sa uskutočnila dejepisno-geografická exkurzia Fiľakovo-Zvolen. Zúčastnilo sa jej jadro 7.A a 7.B triedy spolu s vybranými žiakmi zo 6.A. Exkurzia bola zameraná najmä na osmansko-uhorský konflikt od začiatku 16. storočia do konca 17. storočia. Hlavnou, takmer dve a pol hodinovou časťou exkurzie bola prehliadka Fiľakovského hradného múzea. V spolupráci so sprievodcom sa podarilo zorganizovať aj ukážku živej histórie, kedy sprievodca viedol exkurziu v dobovom oblečení a poskytol žiakom na ukážku časti historického oblečenia, zbraní a nástrojov. Na záver prehliadky hradu sme boli svedkami streľby z muškety a procesu narábania, nabíjania muškety. Následne sme sa presunuli do Zvolena, kde si žiaci obhliadli pancierové vlaky a presunuli sme sa pred pamätník SNP v centre Zvolena. Po rozchode v centre Zvolena sa žiaci vrátili domov plní nových zážitkov.

 • Exkurzia Fiľakovo - Zvolen
  23. 5. 2016

  Do galérie Exkurzia Fiľakovo - Zvolen boli pridané fotografie.

 • Gymnastický štvorboj
  23. 5. 2016

  Do galérie Gymnastický štvorboj boli pridané fotografie.

 • Gymnastický štvorboj

  18. mája 2016 sa v Poprade konali majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji. Naše družstvo dievčat v kategórii "A" reprezentovalo Trenčiansky kraj. Dievčatá sa oproti vlaňňajšiemu roku zlepšili, obsadili 5. miesto. Blahoželáme! Reprezentovali nás: Sofia Polakovičová z 2. B, Šárka Štupáková z 2. C, Karin Strižencová, Simona Štelclová a Vanesa Ďurkanová z 3. B triedy.

 • Marián Zeman
  19. 5. 2016

  Do galérie Marián Zeman boli pridané fotografie.

  Dňa 18.5.2016 sa v priestoroch DK v Prievidzi uskutočnilo oceňovanie najlepších žiakov v okrese. Z našej školy bol ocenený žiak 8.B triedy Marián Zeman za 1.miesto v Pytagoriáde a 1.miesto v okresnom kole fyzikálnej olympiády.

  Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

 • Koleso nás spája

  Koleso nás spája

  Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa 6. mája 2016 zúčastnili celomestskej akcie „Koleso nás spája“. Čestnou jazdou na bicykloch a následnou účasťou pri kladení vencov si uctili pamiatku tých, ktorí bojovali za slobodu a mier. Poďakovanie patrí aj žiakom tretieho ročníka, ktorí sa so svojou p. učiteľkou Matiaškovou zapojili do aktivity – maľba na dlažbe. Vďaka ich šikovným rukám sa na námestí objavil smajlík so symbolmi priateľstva, mieru a lásky.

  Ďakujeme!

 • Exkurzia Flóra Bratislava

  Vo štvrtok, 28. apríla  2016, sa uskutočnil 37. ročník medzinárodného veľtrhu kvetín a záhradníctva FLÓRA BRATISLAVA. V rámci predmetov svet práce a biológia sa na výstave zúčastnila 8.B trieda a výber z nižších ročníkov.  Exkurzia bola zameraná na praktické zhrnutie vedomostí z uvedených predmetov. Výstava nemala len náučný charakter, žiaci boli svedkami priam umeleckého spracovania rastlín. Zároveň bola expozícia spojená s možnosťou zakúpenia jedlých aj okrasných druhov, čo žiaci radi využili a urobili tým radosť nielen sebe, ale aj svojim blízkym. Výlet bol spojený s osobným voľnom v obchodnom centre, ktoré žiaci využili  najmä na občerstvenie a doplnenie síl.

 • Dopravná súťaž

  Dopravná súťaž

  Dňa 5. mája 2016 sa žiaci našej školy zúčastnili Dopravnej súťaže, ktorá je obdobou ,,Európskej dopravno-výchovnej súťaže AIT", organizovanej CVČ  Handlová a Automotoklubom baník Handlová. Súťaž pozostávala z praktickej a teoretickej časti. Praktická časť súťaže spočívala v jazde zručnosti pre cyklistov. Teoretická časť súťaže sa konala formou spolupráce družstva, ktoré riešilo komplex otázok z medzinárodne platných dopravných pravidiel a dopravných značiek cestnej premávky  spoločne. Štvorčlenné družstvo tvorili Richard Ďurina, Samuel Ondruška a náhradník Marek Mikuš z 8.B triedy, Natália Poláková a Kristína Chovancová z 8.A triedy. Družstvo mladších žiakov  tvoril Adam Svitok a Patrik Ficel zo  6.A triedy, za dievčatá Petra Klátiková a Emma Škreková z 5.C triedy.

  Starší žiaci so svojimi vedomosťami a jazdou zručnosti obsadili krásne 1.miesto a mladší žiaci pekné 2.miesto.

  Všetkým srdečne blahoželáme!       

 • JEDNOTA CUP

  Dňa 03.05.2016 sa zúčastnili naše dievčatá okresného kola JEDNOTA CUP v Prievidzi. Futbalový tým bol v zložení Jakušovská Katarína 7.A, Šimková Sára 8.A, Poláková Natália 8.A, Sovská Michaela 9.A, Polušinová Paulína 9.A, Pančíková Dominika 9.A. V silnej konkurencii sme obsadili pekné 3. miesto ocenené diplomom a futbalovou loptou. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Peťkov koncert v 5. B

  Vo štvrtok 5. mája sa trieda 5. B počas hodiny hudobnej výchovy premenila na koncertnú sálu. Sólista, Peťko Kollár, po krátkej príprave elektronickej gitary zahral jednoduché skladby. Zvučný nástroj okamžite zaujal spolužiakov. Peťko nielen hral, ale aj pútavo o svojom nástroji porozprával. Niektorí spolužiaci sa odvážili s jeho pomocou vylúdiť z nástroja nejaké tóny a sami prišli na to, že to nie je hračka. Všetci spolužiaci, spolu s pani učiteľkou Doletinovou, ocenili Peťa veľkým potleskom. Peťko, len tak ďalej!

 • Les ukrytý v knihe
  26. 4. 2016

  Do galérie Les ukrytý v knihe boli pridané fotografie.

 • Martinka z 3. A - najaktívnejšia čitateľka mestskej knižnice

  Naši tretiaci navštívili mestskú knižnicu pri príležitosti besedy pod názvom "Les ukrytý v knihe." Pani Jankejová zo štátnych lesov pripravila pre žiakov zaujímavé stretnutie a zároveň podnietila žiakov k zapojeniu sa do 6. ročníka projektu na vytvorenie knihy Recepty z lesa. Na záver besedy bola žiačka Martinka Lakatošová z 3. A vyhlásená za najaktívnejšiu čitateľku v roku 2015. Takéto ocenenie si už prevzala po druhýkrát. Blahoželáme!

 • Prváci na Deň Zeme
  25. 4. 2016

  Do galérie Prváci na Deň Zeme boli pridané fotografie.

 • Prváci na Deň Zeme

  22. apríla si Deň Zeme pripomenuli nielen starší žiaci, ale aj naši prváci. Už od rána sa nevedeli dočkať aktivít, ktoré ich v tento deň čakali. Najviac z celého dňa sa prváci tešili na tretiu a štvrtú vyučovaciu hodinu, keď s pani učiteľkou Plšekovou mohli spoločne zasadiť svoj ovocný stromček v školskom sade. V závere tohto pekného dňa ešte s chuťou pozbierali smeti v okolí našej školy. Nielen dobrá nálada, ale aj teplé slniečko, prispeli k čaru tohto pestrého a zaujímavého dňa.

strana: