Kontakt Novinky Fotoalbum O škole Triedy Virtuálna prehliadka školy
 • Oznam

  Oznamujeme žiakom a rodičom, že v piatok 19. 12. 2014 sa budú obedy v školskej jedálni vydávať do 13.00 h.

 • Poplatky za ŠKD

  Vážení rodičia,

  prosíme Vás, poplatky za Školský klub detí

  do konca roka 2014

  NEPLATIŤ !!!

   

 • Oznam o Chorvátsku

  Vážení rodičia, vzhľadom k tomu, že do 10. decembra 2014 sa vrátil nedostatočný počet návratiek s vyjadrením záujmu o pobyt v Chorvátsku, akciu rušíme.

 • Oznam ŠBK

  Rozpis tréningov cez vianočné prázdniny:

  22., 29. a 30. december 2014, 5. a 7. január 2015 v čase 10,00 – 12,00.

  V prípade veľkého záujmu žiakov doplníme aj poobedné časy.

 • Super parta

  Sme super parta! Toto bolo napísané na vianočnom balíčku pod necelý meter vysokým stromčekom na mestskej akcii „Vianočná kapustnica“ v Handlovej. Stromček bol bohato zdobený látkovými srdiečkami, ktoré žiaci zo 4. C vyrobili za asistencie a pomoci pani učiteľky Renáty Doletinovej. Okoloidúci sa od prítomných malých "predavačov" dozvedeli, že srdiečka sú ich vlastnoručná výroba. Dôkazom toho boli ich dopichané pršteky a záhadné iskierky v očiach. Láska, ktorú do nich všili, ich priviedla na myšlienku, aby srdiečka predali za symbolickú cenu a získané peniaze venovali obľúbenej spolužiačke na vyplatenie školy v prírode. Bolo dojímavé sledovať, ako rýchlo srdiečka mizli z vetvičiek stromčeka a pokladnička za necelú hodinu  hlásila záverečný stav 68 €. Dobrá myšlienka bola naplnená aj vďaka Handlovčanom, ktorí ju s láskou v srdci podporili. Ďakujeme!

 • Šaliansky Maťko J. C. Hronského

  Aj v tomto školskom roku sme v predvianočnom čase uskutočnili školské kolá recitačnej súťaže v prednese slovenských povestí. V 1. kategórii sa víťazkou stala P. Vicianová z 3. A, na 2. mieste sa umiestnili S. Mruškovič z 3. C a Š. Schlencová z 2. B, 3. miesto získal M. Marko z 2. B. V 2. kategórii sa víťazkou stala D. Bielokostolská zo 4. C, na 2. mieste sa umiestnil T. Vajnorák z 5. B a 3. miesto získali T. Podolec zo 4. C a S. Bátora z 5. A. Víťazky budú našu školu reprezentovať v okresnom kole. Všetkým deťom, ktoré sa zapojili do prednesu ďakujeme a víťazkám blahoželáme!

 • Imatrikulácia prvákov
  16. 12. 2014

  Do galérie Imatrikulácia prvákov boli pridané fotografie.

 • Imatrikulácia prvákov

  V piatok 12. 12. 2014 sa celý 1. stupeň zabával v telocvični pri príležitosti imatrikulácie prvákov. Prváci zdolali všetky skúšky šikovnosti a zložili svoj školský sľub. "Tak na svoju prvácku česť prisahám!" Zaznelo z úst všetkých prvákov. Po vystúpení dostali pasovacie listiny od samotného kráľa a kráľovnej. Toto slávnostné podujatie obohatil kultúrny program žiakov 2. - 4. ročníka, ktorý bol originálny a ponúkal čísla z vianočnej tržnice. Slávnostná imatrikulácia, spojená s vianočným programom bola veľkým dňom nielen pre samotných prvákov, ale bola zážitkom aj pre ich rodičov, starých rodičov. Prváci zvládli svoj pasovací deň na veľkú jednotku. Ich usmievavé tváričky žiarili šťastím a z milej akcie odchádzali s nezabudnuteľnými zážitkami. Vám, milí rodičia, starí rodičia, ďakujeme, že ste prišli medzi nás a všetkým Vám zo srdca prajeme pokojné Vianoce a šťastný nový rok 2015!

 • Hodina dejepisu naživo

  Dňa 9. Decembra 2014 sa v telocvični našej školy uskutočnila tzv. HODINA DEJEPISU NAŽIVO, ktorej sa zúčastnili žiaci prvého aj druhého stupňa. Žiakom sa predstavila skupina historického šermu Bojník z Bojníc, ktorá prostredníctvom vývoja zbraní, zbrojov a kostýmov baroka predviedla šermiarske umenie v Európe a zbrane 30-ročnej vojny. Žiaci mali možnosť na vlastné oči vidieť dobové zbrane spolu s odborným a podrobným popisom ich používania, videli ukážky šermovania a iné zaujímavosti. V rámci predstavenia bol vyhradený priestor aj na ich zvedavé otázky, táto hodina bola pre nich zaujímavým spestrením vyučovania.

 • Šaliansky Maťko

  Dňa 11. decembra sa v čitárni našej školy uskutočnilo školské kolo v recitačnej súťaži Šaliansky Maťko žiakov 6. - 7. ročníka. Prvé miesto si vybojovala M. Wertheimová zo 7. A a zúčastní sa okresného kola. Na 2. mieste sa umiestnili Z. Dobrotková zo 6. A a V. Marková zo 6. B. Tretie miesto obsadili E. Paulínyová a N. Moravčíková zo 7. B.

 • Obvodové kolo - hádzaná

  Dňa 9. decembra sa v športovej hale v Handlovej uskutočnili obvodové kolá v hádzanej žiakov a žiačok 7. - 9. ročníka. Družstvo chlapcov (P. Prosba, M. Minárik, A. Stehlík, J. Cibula, T. Barniak, J. Kubovič, F. Fehér, D. Riška) obsadilo 2. miesto a družstvo dievčat (L. Lenhartová, K. Ficelová, K. Galbavá, M. Sovská, P. Polušinová, L. Lopašková, D. Pančíková, S. Klačanská, S. Šimková) sa v turnaji umiestnili na 1. mieste a postupujú do okresného kola.
   

 • Obvodové kolo - vybíjaná

  Dňa 4. a 11. decembra sa v telocvični ZŠ Morovnianska cesta v Handlovej uskutočnili obvodové kolá vo vybíjanej žiakov a žiačok 5. - 7. ročníka. Družstvu chlapcov (A. Beláň, A. Svitok, A. Sábel, D. Krištof, M. Matuška, F. Belan, P. Krivuš, E. Páleš, M. Grajcar, D. Zeleňanský, T. Májový, D. Krč, F. Hložek) sa podarilo v turnaji zvíťaziť, obsadili 1. miesto a postupujú do okresného kola. Družstvo dievčat (P. Gálová, B. Révayová, A. Strižencová, N. Motúzová, K. Jakušovská, N. Ivanová, Z. Dobrotková, M. Madolová, V. Marková, M. Škreková, N. Grešková) sa v turnaji umiestnilo na 2. mieste.

 • Detské práva

  Dňa 8. decembra Žiacka školská rada pri Obchodnej Akadémii v spolupráci s CVČ Spektrum a Regionálnym kultúrnym centrom v Prievidzi zorganizovali konferenciu pri príležitosti výročí medzinárodných dokumentov o právach dieťaťa s názvom „Sme deti sveta“. Konferencie sa zúčastnili aj žiačky našej školy S. Chvojková, M. Škreková, S. Arbetová z 6. B a L. Matušková z 8. B pod vedením p. učiteľky M. Gáfrikovej. Dievčatá si pripravili veľmi peknú prezentáciu a malé predstavenie s básničkou. Video RTV: http://www.rtvprievidza.sk/home/prievidza/2415-diskutovali-o-pravach-deti Žiačky pokračovali s touto aktivitou aj na našej škole a postupne všetkým prvákom v odbornej učebni vysvetlili čo sú detské práva, porovnali detské práva dnes a v minulosti, na Slovensku a v iných krajinách sveta. Na pamiatku venovali prváčikom vlastnoručne vyrobené srdiečka s nápisom „Mám práva“.

 • Súťaž v aranžovaní

  Dňa 1. decembra sa v CVČ v Prievidzi uskutočnila súťaž v aranžovaní pod názvom „Vianočný svietnik“, ktorú organizoval SZZ Prievidza. Súťaže sa zúčastnili žiaci z 13 základných a 2 stredných škôl z okresu Prievidza. Našu školu reprezentovala Martina Kmeťová, žiačka 9. B triedy. Svietnik, ktorý vyrobila z prírodných materiálov sa jej podaril a v súťaži obsadila veľmi pekné 2. miesto. Gratulujeme! Dnes svietnik zdobí stôl pani riaditeľky. Video RTV: http://www.rtvprievidza.sk/home/prievidza/2399-vyrabali-vianocny-svietnik

   

 • Milí rodičia, starí rodičia, priatelia a známi!

  Srdečne Vás pozývame na slávnostnú imatrikuláciu prvákov spojenú s vianočným programom žiakov z 1. stupňa, ktorá sa uskutoční v piatok 12. decembra o 9.00 h v telocvični našej školy. Tešíme sa na Vašu účasť a prajeme Vám príjemný zážitok z vystúpenia Vašich detí!

 • Mikuláš
  8. 12. 2014

  Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Vitaj, vitaj Mikuláš!

  Opäť prišli so svojou nádielkou do každej triedy Mikuláš, anjeli i čert. Aj tentokrát srdiečka najviac búchali našim najmenším - prvákom.
  Ďakujeme Mikuláš,
  za tie krásne chvíle,
  za darčeky od teba,
  za úsmevy milé.
  Stretneme sa o rok zas,
  príď, Mikuláš, medzi nás!

 • Kto je najmúdrejší na svete?

  Viac ako 12 000 žiakov si potrápilo svoje hlavy v súťaži VŠETKOVEDKO. Tento titul však získajú len tí, ktorí dokázali, že sa vyznajú vo vlastivede, prírodovede, matematike, slovenskom jazyku, informatike, poznajú noty a hudobné nástroje, dopravné značky, ba aj anglické slovíčka. Z našej školy sa z 1. stupňa do tejto vedomostnej súťaže zapojilo 34 "všetkovedkárov". Boli tu úlohy jednoduché, ale aj náročnejšie. Výsledky budú zverejnené na stránke www.vsetkovedko.sk 19. 12. 2014. Tu si môžeme pomocou kódu pozrieť, ako sa nám v tejto súťaži darilo. Vyhodnotenie bude v mesiaci január 2015. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže odvážne zapojili!

 • Stretnutie v Slovenskej sporiteľni

  Dňa  27. 11. 2014 sa žiaci  9. B triedy zúčastnili  v rámci programu „Finančná gramotnosť“ besedy s pani  Ing. Máriou Biňovskou, riaditeľkou pobočky Slovenskej  sporiteľni  v Handlovej. Žiaci sa dozvedeli  o činnosti a ponúkaných produktoch banky. Pani riaditeľka s veľkou ochotou  odpovedala na  všetky otázky. Beseda bola pre žiakov veľkým prínosom, pretože sa dostali priamo do diania bežného dňa  v  banke. Ďakujeme p. riaditeľke Ing. Biňovskej, že nám umožnila dostať sa do sveta financií. - viď fotoalbum

 • Štvrtáci v Senior centre
  5. 12. 2014

  Do galérie Štvrtáci v Senior centre boli pridané fotografie.

strana: