Kontakt Novinky Fotoalbum O škole Triedy Virtuálna prehliadka školy
 • Memoriál Karola Matiaška

  V sobotu 8. 11. 2014 sa uskutočnil 1. ročník memoriálu Karola Matiaška v halovom minifutbale žiakov 1. stupňa ZŠ. Našu školu úspešne reprezentovalo družstvo "FK Drobci" v zložení Barniak, Peprík, Homola, Ďurina, Bartuš, Rehák a Madaj a družstvo "FK Severák", ktoré tvorili Grajcar, Murcin, Pásztor, Műhl a Mikuško. Adam Grajcar bol vyhlásený za najlepšieho útočníka memoriálu. Chlapci nám priniesli do školy pohár, ktorý získali za 2. miesto a futbalové lopty. Ďakujeme! Chceme sa poďakovať aj p. Murcinovi, ktorý nastúpil za rodičov na benefičný zápas so ženami FC Baník Horná Nitra.

 • Halloweensky sprievod
 • Halloween
  29. 10. 2014

  Do galérie Halloween boli pridané fotografie.

 • Obvodové kolo - florbal

  V dňoch 22. a 23. októbra sa v telocvični našej školy konali obvodové kolá vo florbale žiakov a žiačok základných škôl. Družstvo chlapcov (F. Fehér, M. Minárik, P. Prosba, D. Farkaš, F. Bartuš, J. Kubovič, T. Stehlík, V. Chudík, D. Kysela) sa umiestnilo na 2. mieste a družstvo dievčat (L. Lenhartová, L. Dežerická, K. Ficelová, K. Galbavá, P. Polušinová, M. Sovská, M. Cútová, L. Lopašková, S. Šimková, S. Klačanská, N. Rosinová) na postupovom 1. mieste a zučastnia sa tak ešte turnaja v okresnom kole.

 • Súťaž tried - zdravá výživa
  30. 10. 2014

  Do galérie Súťaž tried - zdravá výživa boli pridané fotografie.

 • Svetový deň výživy

  Milí žiaci!

  Dovoľte mi, aby sme sa vám poďakovali za zodpovedný a tvorivý prístup k aktivite pri príležitosti svetového Dňa zdravej výživy. Sme veľmi radi, že každá trieda preukázala svoje znalosti o zdravej výžive. Desiate, ktoré vám vaši zruční spolužiaci pripravili, boli naozaj veľmi pestré a lahodili nielen vašim bruškám, ale aj očiam. Porota mala veľký problém vybrať víťazné kolektívy. Hodnotená  bola  pestrosť a zdravosť potravín, ako aj estetická úprava stolovania.

  Po dlhom a poctivom porovnávaní vašich výkonov, predsa len dospeli k týmto výsledkom. Z kolektívov žiakov 1. stupňa boli ocenení všetci žiaci. 2. stupeň mal hneď troch víťazov, ktorí získali rovnaký počet bodov. Stali sa nimi kolektívy žiakov 8. B, 9. B a 9. C. Ich zástupcovia svojim kolektívom zodpovedne vybrali chutné odmeny, ktoré si rozdelia.

  Všetkým blahoželáme a veríme, že takéto zdravé desiate budú vo vašich školských taškách oveľa častejšie.

 • Obvodové kolo - stolný tenis

  Dňa 16. 10. 2014 sa v ZŠ Gašpara Gorazda Drozda s MŠ v Chrenovci-Brusne uskutočnilo obvodové kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok. Našu reprezentovali  žiaci M. Hajdu, A. Klempa a M. Minárik, žiačky  L. Lenhartová, L. Dežerická a M. Sovská. Na turnaji žiaci odohrali zápasy systémom každý s každým na dva víťazné sety a štvorhru. Chlapci sa umiestnili na druhom mieste, dievčatá na prvom mieste a postupujú do okresného kola. Blahoželáme!

 • Finančná matematika
  24. 10. 2014

  Do galérie Finančná matematika boli pridané fotografie.

 • Finančná matematika
  23. 10. 2014

  Žiaci 8. A triedy pripravili zaujímavú hodinu matematiky "Finančný projekt" s pani riaditeľkou Jakubovou. Trieda sa  rozdelila na 4-členné skupiny a pripravila tak Trh finančných spoločností. Úlohou každého tímu bolo pripraviť si eurá, reklamný leták vlastnej spoločnosti a prezentáciu v Power Pointe o princípe úročenia pôžičiek.  Žiaci v tíme obchodovali medzi sebou, ukladali peniaze do banky, ponúkali pôžičky a nakupovali. Po skončení Trhu finančných spoločností skupiny hodnotili svoje obchodovanie a obchodovanie zvyšných skupín.

 • Rozprávky pre seniorov
  23. 10. 2014

  Do galérie Rozprávky pre seniorov boli pridané fotografie.

 • Rozprávky so seniormi

  Nájsť spoločnú reč dvoch generácií je niekedy ťažké. Cez knihy sa to úspešne podarilo žiakom 4. C triedy. S pani učiteľkou Doletinovou si pripravili rozprávky, ktoré sa rozhodli prečítať obyvateľom Senior centra v Handlovej. Na hruď si pripevnili menovky so svojimi menami a plní očakávania sa vybrali do zariadenia. Privítali ich milí zamestnanci, ktorí ich zaviedli do spoločenskej miestnosti. Tam ich s úsmevom na tvári čakalo niekoľko babičiek a deduškov. Mladí „sociálni pracovníci“ sa hneď dali do práce. Po prečítaní rozprávok spontánne nadviazali priateľský rozhovor. Niektorí dostali aj pozvanie do izieb, iní sa rozhovorili o škole, rodine, záujmoch,... Toto stretnutie plné emócií sa skončilo darovaním drobných vlastnoručne vyrobených darčekov a sľubom, že ešte pripravia nejakú spoločnú akciu.  Veríme, že na obidvoch stranách zostane v srdiečkach príjemný pocit.

 • Svetový deň výživy
  23. 10. 2014

  Do galérie Svetový deň výživy boli pridané fotografie.

 • Vážení rodičia!

  Oznamujeme Vám, že z dôvodu havarijného stavu vodovodného potrubia  bude odstávka vody na  ZŠ Mierové námestie. Riaditeľka školy udeľuje mimoriadne riaditeľské voľno na deň 21. októbra 2014. V prevádzke nebude školská jedáleň, ani školský klub detí. Ospravedlňujeme sa Vám za vzniknutú situáciu a ďakujeme za porozumenie.

 • Plavecký výcvik

  Niektorí naši tretiaci smelo, niektorí so strachom nastúpili na plavecký výcvik, ktorý sa konal od 6. októbra do 17. októbra. Veľmi skúsená trénerka Stanka Gregorová svojím prístupom dokázala vo všetkých žiakoch vzbudiť radosť z pohybu vo vode. Z neplavcov sa stali plavci, a niektorí si osvojili aj nové štýly plávania. Všetci sa skamarátili s vodou a odmenou im bolo mokré vysvedčenie za dvojtýždňové úsilie. Ďakujeme p. trénerke za jej milý prístup a trpezlivosť so všetkými žiakmi. - viď fotoalbum

 • Malý futbal - obvodové kolá starších žiakov a žiačok

  Dňa 14. 10. 2014 sa uskutočnilo obvodové kolo v malom futbale starších žiakov a žiačok na multifunkčnom ihrisku ZŠ Školská v Handlovej. Družstvu starších žiakov sa vo vyrovnaných zápasoch nepodarilo zvíťaziť a obsadilo 4. miesto (J. Cibula, Š. Stupňan, A. Santa, P. Prosba, T. Barniak, D. Riška, D. Kysela) a družstvo starších žiačok obsadilo 2. miesto (L. Lenhartová, L. Dežerická, M. Sovská, S. Šimková, S. Klačanská, P. Polušinová, D. Pančíková).

 • Deň zdravej výživy

  Milí žiaci!

  16. október je svetovým Dňom zdravej výživy. Spoločne si overme, či naše desiate vedia byť chutné a zároveň aj zdravé. 

  Vo štvrtok si pripravíme, dúfajme, že zdravé desiate z potravín, ktoré si sami prinesiete. Prosíme vás, aby ste si v tento deň (štvrtok) na desiatu doniesli potraviny, ktoré vám chutia, sú zdravé a budete sa môcť o ne podeliť so svojimi spolužiakmi. Dvaja žiaci z každej triedy ráno vyzbierajú potraviny, pripravia z nich občerstvenie pre svoju triedu. Porota zložená z pedagógov a žiakov si ich pozorne prezrie a vyberie triedu s najzdravšími (a najchutnejšími) desiatami a zároveň zhodnotí aj estetický dojem aranžovania. Jedna trieda 1. stupňa a jedna trieda 2. stupňa následne získa chutné odmeny. Na svojich dobrotách si potom žiaci pochutia počas veľkej prestávky, každý vo svojej triede. Tešíme sa na váš zodpovedný prístup k tejto našej spoločnej aktivite a zároveň prosíme vašich rodičov o podporu pri vytváraní návykov konzumácie zdravých potravín.

  Ďakujeme!

 • Súťaž Domestos - 2. aktivita

  Milí rodičia! Prebieha už 2. aktivita súťaže Domestos na zlepšenie prostredia na školských toaletách, do ktorej sme sa zapojili. Prosíme Vás, hlasujte pre nás aj naďalej na webe www.domestospreskoly.sk. Ďakujeme! Súťaž trvá do 16. 11. 2014.

 • Cezpoľný beh
  15. 10. 2014

  Do galérie Cezpoľný beh boli pridané fotografie.

 • Súťaž v cezpoľnom behu

  Dňa 6. októbra sa v Prievidzi uskutočnilo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok. Družstvo žiakov (J. Cibula, T. Barniak, M. Minárik) sa umiestnilo na 9. mieste a družstvo žiačok (K. Chovancová, M. Palušáková, S. Čepcová) na 16. mieste. Najväčšiu radosť nám urobil Jakub Cibula z 9. C triedy, ktorý sa v okresnom kole cezpoľného behu na 2000 metrov postavil na najvyšší stupeň a stal sa víťazom okresu. V stredu, 8. októbra si zmeral sily s ďalšími postupujúcimi v krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo v Dubnici nad Váhom. Tu pochopil, aký je čas v našich životoch dôležitý. Len dve sekundy ho delili od zlatej medaile. Ďakujeme Ti Jakub za krásne druhé miesto. Sme pyšní, že máme medzi sebou takého vytrvalého spolužiaka a želáme Ti mnoho ďalších športových úspechov.          

 • Návšteva Okresného súdu v Žiari nad Hronom

  Ako súčasť vyučovania občianskej náuky sa žiaci 8. ročníka zúčastnili pojednávania na Okresnom súde v Žiari nad Hronom. Žiaci absolvovali dve hlavné pojednávania týkajúce sa v prvom prípade dlhu voči Sociálnej poisťovni a v druhom prípade krádeže na majetku firmy zamestnanca. V druhom kole mali žiaci možnosť zúčastniť sa verejného zasadnutia v občianskoprávnom konaní (vo veci vyrovnania dlhu na výživnom maloletých detí). Žiaci mali možnosť vidieť akcie v súdnej sieni, sledovať priebeh pojednávania, oboznámiť sa so skráteným konaním pri dohode o vine a treste, zúčastniť sa na čítaní vynesených rozsudkov a na záver  klásť otázky, na ktoré im ochotne pridelený sudca Okresného súdu odpovedal. Zo súdnej siene odchádzali plní dojmov a zážitkov, ktoré zúročia v škole na predmete OBN ako aj v živote.

strana: