• POLROČNÁ VÝPLATA

• Deti chodia do školy a dospelí do práce. Škola je ich „práca“.

Výpis polročného vysvedčenia je pre deti niečo ako výplata. Aká bola?

Pre veľa našich žiakov úžasná a budú z nej čerpať nasledujúce mesiace, pre niektorých slabšia a stojí za zamyslenie.

Významnejšie ako samotné vysvedčenie a hodnotenie dieťaťa, je reakcia od Vás, rodičov. Dôležité je zareagovať na prinesené vysvedčenie láskavo, s úctou, pochváliť, vyzdvihnúť, prípadne vysloviť nádej, že to bude lepšie.

To, čo všetci potrebujeme, je priblížiť sa k dieťaťu, počúvať ho, vnímať a vedieť okolo čoho sa točí jeho svet.

Všetkým našim žiakom želáme vnímavých rodičov a Vám milí rodičia ďakujeme za spoluprácu v 1. polroku!

☝️Keďže nám polročné prázdniny zrušili, hor sa do 2. polroku už zajtra 1. februára 2023!

• Biotechnológia v praxi

• Teória je potrebná, no prax je poznanie na nezaplatenie. To vie veľmi dobre aj pani učiteľka Kmeťová, preto sa žiakom na hodinách biológie často postará o autentické pozorovania voľným okom neviditeľného sveta organizmov.
            Naposledy pozorovala so šiestakmi a piatakmi rastlinné a živočíšne bunky. Tie živočíšne pod mikroskopom síce utekali a skrývali sa, ale zopár záberov sa jej podarilo zachytiť. Deti videli všetko od mikroskopických rias cez prvoky až po baktérie. Preparáty vypestovala pani učiteľka z vody z potoka a z rias. Žiaci aspoň videli, prečo nepiť vodu z neznámeho zdroja. Na ďalšie hodiny už má vypestované aj octové baktérie z jablčných šupiek, takže bude opäť čo pozorovať.

• Turisti na snehu

• Turistický krúžok odštartoval nový rok parádnou zábavou. Počasie deťom konečne prialo, a tak si mohli užiť nielen kvalitný oddych v prírode, ale aj poriadnu sánkovačku. Hurá!

• OZNAM

• Z dôvodu nepriaznivého počasia Vás chceme informovať o zrušení lyžiarskeho a snoubordingového výcviku v termíne od 09. 01. 2023 do 13. 01. 2023.

To znamená, že žiaci ktorí sa výcviku mali zúčastniť, nastupujú do školy na výuku  v riadnom termíne

09. 01. 2023 (pondelok).

Za pochopenie ďakujeme.