• Poďakovanie za zápis žiakov do 1. ročníka

• Vážení rodičia,
            dovoľte nám, úprimne sa poďakovať za dôveru, ktorú ste prejavili našej škole tým, že ste do nej zapísali to najcennejšie čo máte – Vaše dieťa. Posúvate nás vpred a podnecujete k tomu, aby sme na sebe pracovali a zdokonaľovali sa.

Úprimne sa tešíme, že budeme mať od septembra ďalších láskavých a starostlivých rodičov, ktorí nám budú vždy nápomocní a veríme, že už teraz sa Vaše deti tešia na september, kedy ich budeme môcť predstaviť všetkým našim žiakom. Ďakujeme!

pedagógovia ZŠ, Mierové námestie

• Gesto ľudskosti

• Máme apríl. Okrem toho, že býva bláznivý, má aj svoje vážne dni. Jedným z nich je už dlhé roky Deň narcisov, kedy môžeme finančne podporiť boj proti rakovine. Solidaritu a spolupatričnosť však môžeme ukázať aj inak. Napríklad tak, ako naša tretiačka Eliška, ktorá sa v rámci kampane VYSTRIHAJ SA, SLOVENSKO rozhodla darovať svoje krásne vlásky ľuďom, ktorí o tie svoje prišli pri boji s chorobou.

ELIŠKA, veľký palec hore! Aspoň taký veľký, aké veľké je tvoje dobré srdiečko.

• PROMO VIDEO ŠKOLY

• NEVÁHAJTE, MILÉ DECKÁ, ŠKOLA SEVER, TO JE PECKA!

A naši deviataci to vedia najlepšie. Majú odžité a takto veselo spomínajú.

• Riaditeľské voľno

• Oznamujeme rodičom, že dňa 06. 04. 2022 (streda) je udelené žiakom  riaditeľské voľno v súlade s § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z. z. z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka a zápisu detí do 1. ročníka.

Žiaci 5. – 8. ročníka budú automaticky v tento deň ohlásení z obedov.

ŠKD bude otvorené len pre prihlásených žiakov.

• 👍Ako sme sa v 1. B učili hlásku F👍

• To, že písmenko f je najťažšie v abecede niet pochýb.

Ale my sme sa ho naučili hravo, zážitkovo, zábavne, s pomocou bublifuku a fúkania! Kúsok našej bublinovej atmosféry a úžasné bubliny, ktoré nám spestrili hodinu slovenčiny, prinášame aj Vám!🦉🦉🦉

tr. uč. Michaela Lachová

• „Morena, Morena, obi si kolená....!

• Týmito slovami si deti zo školského klubu pripomenuli tradičný slovenský zvyk vynášanie a upálenie Moreny ako znak konca zimy. Krátkym recitačným pásmom sa deti presunuli k Handlovke, kde Morenu zapálili a hodili do potoka s hlasným pokrikom: „Morena heš, do potoka bež!“ Kyselica odplávala a zobrala so sebou zimu a všetko zlé. A my sa tešíme na krásne jarné dni, plné  teplých slnečných lúčov.

• Mesiac knihy v ŠKD

• Už roky mesiac marec spájame  nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Kniha, najväčší priateľ človeka, patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov ľudí. V ŠKD vedieme deti k pravidelnému čítaniu kníh, reprodukovaniu textov, čítaniu s porozumením, prezentovaniu knižných titulov, k tvorbe komixov, leporela a k učeniu sa básní. V týchto dňoch sme pripravili pre deti súťaž  „Najlepší čitárik “.

Súťaže sa zúčastnili deti zo všetkých tried  ŠKD. V úvode p. vychovávateľka vysvetlila deťom, kto bol Matej Hrebenda a oboznámila deti  so životopisom najznámejšieho rozprávkara H. Ch. Andersena. Všetky deti si prečítali úryvok z rozprávky Škaredé káčatko. Mladší zostavovali leporelo z Perníkovej chalúpky, rozpoznávali obrázky z rôznych detských kníh a starší, okrem čítania s porozumením riešili aj rozprávkový kvíz. Porota zostavená z detí bola nekompromisná, ale veľmi spravodlivá. Víťazmi sa stali všetci, ktorí sa zapojili do súťaže. Deti si okrem knižných cien odniesli aj nové vedomosti.

• Našich najmenších čaká cez víkend ďalší turnaj

• Kolotoč turnajov pre deti zo športových tried pokračuje už túto sobotu! Novovzniknutá kategória U12, v ktorej evidujeme 25 detí čaká premiérový turnaj v rámci Fatranskej mikroligy na domácej palubovke. Turnaj sa odohrá už najbližsiu sobotu /02. 04./ v telocvični ZŠ, Mierové námestie v Handlovej. Trénerom tímu ŠBK je Maroš Minárik. Do Handlovej pricestujú tímy: Žiar nad Hronom, Považská Bystrica a Prievidza. Súčasťou mikroligy je tím BK Žilina, ktorý je zároveň hlavným organizátorom celej mikroligy. Celý turnaj budete môcť sledovať aj naživo cez náš YouTube kanál https://youtube.com/channel/UCmV4Vyod87MNwgS9MymeEWA

A ako to vidia naše malé športové nádeje?

• Naši žiaci na MINIBASKETSHOW 2022

• V pondelok 28.03. sa v Handlovej konalo regionálne kolo Minibasket show, ktorú pre školy a kluby organizuje SBA (Slovenská basketbalová asociácia) a diváci mali možnosť vidieť budúce nádeje tohto krásneho športu. Turnaj nebol o výsledkoch, výkonoch, ale o tom zas vidieť športovať mládež. V turnaji sa predstavili dve naše družstvá z prípraviek a obe uhrali solídne výsledky. Postúpili do semifinále zo základných skupín, kde si proti sebe zmerali sily. Úspešnejší bol "A" tím, ktorý postúpil do finále a "B" tím do boja o bronz. V boji o bronz narazil "B" tím na húževnatých Levičanov, ktorí napokon nestačili na hostí z Tekova, ktorí odchádzali s bronzovými medailami. Ako lepšie zakončiť turnaj, ak nie tradičným hornonitrianskym derby zápasom. V tom sa lepšie darilo susednej Prievidzi, ktorá postupuje do celoslovenského finále. Touto cestou jej gratulujeme a nielen jej, ale aj všetkým zúčastneným tímom.

Poradie v akom sa umiestnili tímy na turnaji:

1.  Prievidza

2.  Handlová "A"

3.  Levice

4.  Handlová "B"

5.  Bánovce nad Bebravou "B"

6.  Bánovce nad Bebravou "A"