• Mamka moja, mamička ...

• Maľujem, maľujem krásny kvet.

Taký kvet nevidel ešte svet.

Maľujem, maľujem ako viem,

mamičke tento kvet zanesiem.

Deti zo školského klubu posielajú krásny pozdrav svojim mamičkám ku Dňu matiek.

• ŠKD v kroji

• Deti v školskom klube zažili  módnu prehliadku, ktorá sa niesla v duchu slovenských tradícií. Za zvukov fujary sa dievčatá a chlapci predviedli v krojoch. Na hlavách hrdo niesli čepce a party, ktoré v školskom klube spolu so svojimi pani vychovávateľkami vyrobili. Okrem vyrobených doplnkov sme videli aj klobúky, stužky či šatky, všetko čo naši predkovia nosili na hlavách. Na záver si deti zakrepčili a do tanca im vyhrávali podpolianske rozkazovačky.

Posúďte, ako nám čepce a party pristali.

• Jarný turnaj vo futbale

• „Zelená je tráva, futbal to je hra....“

Futbalisti zo školského klubu detí vo štvrtkovom zápase 1. kola slovenskej Ligy majstrov na školskom ihrisku, svojim šťastím , odvahou a vytrvalosťou dokázali, že na našej škole sú aj futbalisti, ktorí podávajú úžasné výkony hodné zlatej medaily. A nielen to! Žiaci získali do každého oddelenia loptu, diplom, sladkú odmenu a džúsy, za ktoré ďakujeme našej školskej jedálni.

• HRÁČI MESIACA APRÍL

• ŠBK Handlová každý mesiac vyhodnotí najlepšieho hráča a hráčku, ktorí získajú parádnu trofej. Hodnotiť sa bude viacero vecí, ako napríklad účasť a prístup na tréningoch, správanie, nasadenie, snaha, zodpovednosť, motivovanie spoluhráčov, vodcovstvo, fair play a v neposlednom rade aj výkony v zápasoch.

Hráčom mesiaca sa stal Miroslav Karásek /7.A/

Hráčkou mesiaca sa stala Dominika Prokeinová /4.A

• Od prvých písmen k prvej knihe

• Prváci už objavujú nielen čaro vynovenej školskej knižnice, ale aj prvé dobrodružstvá, ktoré na nich opreteky "kričia" z každej detskej knižky. Veríme, že sa medzi mladými čitateľmi nájde veľa zvedavcov, pre ktorých sa knihy stanú kamarátmi do každého počasia.

• Prípravka absolvovala dalšie skvelé tréningy

• Bezplatné tréningy ŠBK pre deti 1. - 4. ročník pokračujú aj buduci týždeň! Naber odvahu a pridaj sa! Pozrite si prípravkárov aj v podcast "TIMEOUT PROSÍM" https://youtu.be/PvUmZoCPDnA.

Skladba tréningového procesu prípraviek ŠBK:

- 25% - rôzne športové aktivity a hry s loptou,

- 20% - koordinácia a footwork (bežecké súťaže),

- 20% - basketbalová technika,

- 20% - basketbalová hra 3x3,

- 15% - basketbalová hra.

Ciele:

● baviť se basketbalom,

● radosť z pohybu,

● učit sa základnú techniku basketbalu (dribling, prihrávka, streľba),

● rozvoj rôznych loptových hier pomocou hrania,

● motivácia k pohybu pomocou rôzných športových aktivít,

● učiť ako hrať proti ostatným hráčom (fair -play).

Trénujeme nasledovne:

- streda 15. 30 h - 16. 30hod. /3. - 4. ročník/,

- štvrtok 15.30 h - 16.30 h

/1. - 2. ročník/.

Tréningový proces je pod vedením len kvalifikovaných trénerov.  Tešíme sa na teba !