• Bronz pre našich basketbalistov v Stredoeurópskej basketbalovej lige mládeže!

• V dňoch 28. - 30.10. odohrali naši basketbalisti zo športových tried prvé kolo Stredoeurópskej basketbalovej ligy mládeže /CEYBL/. Celkovo je v lige evidovaných 13 tímov. Naši žiaci odohrali počas 3 dní až 5 zápasov proti tímom z Poľska, Českej republiky a Nemecka. Po skvelých výkonoch priniesli z prvého kola bronzové medaile! Klub ŠBK Handlová, našu školu a mesto Handlová reprezentovali: Kristián Kúdela, Lukáš Kúdela, Vladimír Palatický, Peter Kuruc, Tobias Chudý, Samuel Ofčák, Tomáš Botka, Šimon Palasthy, Matúš Palasthy, Miroslav Karásek, David Prokein, Damian Karvačka, Damian Balážik a Vratko Štupák.

Thuringia Select Team - ŠBK Handlová 56:73

ŠBK Handlová - BA Nymburg 78:40

WKK Wroclaw - ŠBK Handlová 61:57/26:37/

Levharti Chomutov - ŠBK Handlová 46:67/24:33/

ŠBK Handlová - ADFORS Basket Litomyšl 49:71/32:25/

• Naši basketbalisti sa podporujú navzájom

• Už túto sobotu odohrajú naše mladé basketbalistky U 13 svoj prvý ligový zápas na domácej palubovke. Okrem športovej prípravy na vyučovacích hodinách i na tréningoch ŠBK  sa tréner Maroš Minárik snaží svoje družstvá viesť aj k tímovosti a vzájomnej podpore. Preto hráčky aj ich spolužiakov zmotivoval k tomu, aby na sobotňajší zápas vytvorili transparenty, ktoré budú jasne dávať najavo, komu sa má v hľadisku fandiť. Myšlienku podporila pani učiteľka Elena Dobišová a jej realizácii venovala hodiny výtvarnej výchovy. 6. A je teda na sobotu už pripravená. A čo vy?

• Vitaj, naše nové telocvičňové dieťa!🍀

• Dnes, 3. 11. 2022 sme krstili.

V róbach z teplákoviny, vo funkčných tričkách, naboso. Len šampanské nám v rukách chýbalo. Ale to sa predsa nehodí, ak idete krstiť fitness miestnosť.

Našu novú minitelocvičňu v budove 1. stupňa, ktorú sme si sami vyzdobili. Pripravenú na hodiny telesnej výchovy zamerané na gymnastiku, tanec a relaxačné cvičenia.

A keďže radi ideme našim deťom vzorom, prvé cvičenie sme odpískali my, zamestnanci školy, pod vedením našej kolegyne /trénerky/ Mišky Lachovej. Otestovali sme nielen penovú podlahu a obrovské zrkadlá

na stenách, ale aj naše stuhnuté šľachy a kĺby. Nasmiali sme sa pri pózach, v ktorých nás telo neposlúchalo, povykrúcali ruky aj nohy a urobili sme niečo pre svoje zdravie. Pridali sa aj naše ekonómky Lucka a Adrianka.

Všetko, čo sa pri spoločnom cvičení naučíme, budeme ďalej odovzdávať deťom na hodinách telesnej výchovy, pretože správne držanie tela, ohybné kĺby a pohyb bez bolestí sú pre vývoj dieťaťa nevyhnutné.

💪💪Tak teda veľa rovných chrbátikov, telocvičňa naša! 💪💪

• Pozdrav pre pani Jeseň

• Tak ako každý rok, tak aj tento rok k nám zavítala jeseň a s ňou aj naša tradičná šarkaniáda. Deti                    z každého oddelenia školského klubu dostali za úlohu vytvoriť najfarebnejšieho šarkana, ktorý mal byť meter x meter veľký.  Inšpiráciou im boli rôzne postavičky z rozprávok a jeseň.

26.10.2022 sa všetky deti zo školského klubu zišli spolu so svojimi šarkanmi na školskom dvore, kde sa uskutočnila súťaž o najfarebnejšieho šarkana. Všetci vyrobili naozaj prekrásnych šarkanov, ale víťaz môže byť len jeden. Tým sa stali deti z druhého oddelenia ŠKD a odmenou im bola futbalová lopta.

• Potešiť a pomáhať

• Starí rodičia našich druhostupniarov sa počas posledných októbrových dní iste potešili ručne robeným pohľadniciam, ktoré im na triednických hodinách a hodinách ETV s láskou pripravili ich vnúčatá. A že im vďačne "požičajú" aj svoje ruky, to im ponúkli v podobe darčekových poukážok na aktivity, ktoré si trúfnu urobiť za svojich starých rodičov. Veríme, že takto prežité chvíle potešia a povzbudia obe generácie.

• Október patril besedám

• V októbri mali naši žiaci možnosť "besedovať" s odborníkmi a debatovať na témy, ktoré sú v súčasnosti aktuálne a v ich veku treba o nich otvorene hovoriť. Patrili k nim výchova k manželstvu a rodičovstvu, profesijná orientácia a šikana. Ďakujeme všetkým hosťom za čas strávený medzi našimi žiakmi a za všetky odovzdané vedomosti i skúsenosti.

• Halloween

• Súťažný Halloween

Tak sme si tento rok na Halloween pre zmenu trošku zasúťažili. Kolektívy z 2. stupňa mali za úlohu pretvoriť svoje triedy do „halloweenského moodu“ a v tejto náladičke vykreovať aj svoj outfit. Originalitu triednej výzdoby a počet zamaskovaných žiakov vyhodnotila porota, ktorá rozhodla, že TOP výzdobu a aj najviac "halloweenoutfitov" mala trieda 8. B. O druhé a tretie miesto sa podelili 6. A a 6. C.

Halloweenovanie sa teší priazni aj na prvom stupni. Príšerky, strašidielka, rozprávkové postavičky aj najrôznejšie hrôzostrašné bytosti obsadili celú školu. A tak to u nás pred jesennými prázdninami naozaj vyzeralo ako v úplne inom svete.