• Vysvedčenie z vesmíru?

• Veru skoro. Žiaci z 2. A sa skamarátili s KOZMIXOM. Ten ich na oplátku naučil samé skvelé veci. Nebol v tom však sám. Rodičia našich žiakov si tiež odnášajú kúsok z tohto vysvedčenia. Na začiatku našej spoločnej práce boli svojim deťom veľkou oporou. A tak po prvom polroku môžeme smelo odovzdať hodnotenie s velikánskou jednotkou. Skvelá práca!

• Pozorovanie kôrovcov

• Ďalšie objavovanie sveta pod mikroskopom si užili aj naši piataci. Na hodine biológie sledovali namnožené kôrovce. Videli aj, ako im pulzujú orgány a ako sa živia v priamom prenose nálevníkmi. Dokonca bolo samičkám vidno aj vajíčka. A že to bol opäť zážitok, netreba snáď ani dodávať.

• Čitateľské dielne: 5. kapitola

• Téma: Lúskanie príbehov pokračuje

Trieda: 1. B, 2. B, 2. A, 3. A

Miesto: Triedy

Cieľ: Ako sa pri čítaní zabaviť, zlepšiť sa v čítaní s porozumením, prevetrať svoju

fantáziu a výtvarne ju zobraziť.

Forma: Tiché a hlasné čítanie príbehov, samostatné vypracovanie úloh k textom,

maľovanie ilustrácií k textom a reprodukcia príbehu pred spolužiakmi.

• Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko

• Šiestačka Olivka Vicianová už je skúsená recitátorka. Má za sebou niekoľko pekných úspechov a stále zbiera ďalšie. Tento školský rok sa zo školského kola súťaže Šaliansky Maťko prebojovala do okresného. Svoju povesť odrecitovala výborne a získala v kategórii 6.-7. ročníka krásne druhé miesto.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

Svoje recitačné zručnosti si na súťaži bola vyskúšať aj štvrtáčka Barborka Lišková. Medzi najlepšími sa síce neumiestnila, ale určite nazbierala nové skúsenosti, ktoré ju v recitácii posunú vpred.

• Pochodovali sme aj my

• 47. ročník Pochodu vďaky SNP sa tento rok tešil nielen dobrému počasiu, ale aj veselej nálade a peknému počtu účastníkov. Aj my sme sa pridali k tým, čo prešli 15 km trasu a užili si pravú zimnú atmosféru. Deti sa najviac tešili zo snehu a učitelia zase zo stretnutí s bývalými kolegami či priateľmi. O druhej popoludní už sedeli v pizzérii Papučka na dobrom guláši a teplom čaji. Zdravo unavení a obohatení o nové zážitky.